Smartsolutions Law Group вітає AMOMD з скасуванням граничної постачальницько-збутової надбавки до ціни медичних виробів, придбаних за кошт державного та місцевих бюджетів

Правова група Smartsolutions вітає операторів ринку медичних виробів із прийняттям 6 березня 2019 року Урядом рішення про скасування граничної постачальницько-збутової надбавки у розмірі 10% до ціни медичних виробів, придбаних за кошт державного та місцевих бюджетів.

Таке рішення Уряду є кроком до гармонізації українського законодавства з законодавством Європейського Союзу, в якому відсутнє державне регулювання ціноутворення на медичні вироби, що закуповуються за бюджетні кошти, та до дерегуляції бізнесу в Україні.

Асоціація «Оператори ринку медичних виробів», партнером та членом Правління якої є правова група Smartsolutions, активно виступала за зменшення регуляторного тиску в ціновому регулюванні медичних виробів. Зокрема, з метою скасування граничних надбавок Асоціація розробила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 року № 955», якою встановлені граничні надбавки до ціни медичних виробів, що придбаваються за кошт державного та місцевих бюджетів.

Після скасування граничних надбавок на медичні вироби та медичну техніку оператори ринку позбавляться додаткового адміністративного тиску в процесі формування цін, зникають штучні торгівельні перепони у доступі медичної техніки та медичних виробів до закладів охорони здоров’я, що фінансуються з коштів державного та місцевих бюджетів, знизяться корупційні ризики, пов’язані із застосуванням граничної надбавки. Скасування граничних надбавок в цілому позитивно вплине на розвиток конкуренції на ринку медичних виробів.

Рішення уряду набуде чинності з дати його офіційної публікації.

Останні публікації
Розширення партнерства Розширення партнерства
Раді привітати Анастасію Шостак із новою роллю в компанії Smartsolutions. З 01.06.2023 року коло пар
1-06-2023
Імплементація загального стандарту звітності CRS в Україні    Імплементація загального стандарту звітності CRS в Україні  
28.04.2023 року набув чинності Закон, який запроваджено Загальний стандарт звітності та належної пер
24-05-2023
Зміни у порядку реєстрації авторських прав 2023 Зміни у порядку реєстрації авторських прав 2023
Про основні зміни, запроваджені Законом України «Про авторське право і суміжні права» – розповіла по
1-05-2023
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone