Шановні читачі, щиро сподіваємось, що ви у безпеці й у вас все добре!

У продовження публікацій щодо захисту інтересів клієнтів Smartsolutions в публічних закупівлях повідомляємо, що адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (Колегія АМКУ) продовжує розгляд скарг, а отже ділимося з вами нещодавнім успішним досвідом з оскарження рішень замовника.

Хочемо привернути вашу увагу до успішного оскарження рішення замовника укласти договір з конкретним суб’єктом господарювання без застосування конкурентних процедур із застосуванням переговорної процедури через «відсутність конкуренції з технічних причин» в інтересах постійного клієнта адвокатом Smartsolutions Сергієм Крутієм.

Раніше нами були захищені права клієнта в Колегії АМКУ при схожій ситуації, проте минулого разу замовник порушив вимоги статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) в частині нестачі документального підтвердження відсутності конкуренції з технічних причин. Тобто, замовник не додав в обґрунтування проведення переговорної процедури експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі в зв’язку з відсутністю конкуренції з технічних причин.

Разом з цим, не слід опускати руки навіть і тоді, коли замовник формально виконує вимоги Закону та обґрунтовує проведення переговорної процедури в зв’язку з відсутністю конкуренції з технічних причин, наприклад – експертним висновком.

Радимо учасникам в таких випадках проаналізувати історію аналогічних закупівель цього замовника (ймовірно, що в кожній закупівлі замовником використовується по суті однакові експертні висновки однієї і тієї ж експертної установи), перевірити кваліфікацію експертів, обов’язково детально вивчити зміст таких експертних висновків (особливо на предмет того, чи дійсно в експертному дослідженні достатньо підтверджена відсутність конкуренції на ринку з технічних причин), а також протиставити доводам замовника власні розрахунки щодо спроможності вашої компанії виконати умови закупівлі. Не зайвим буде звернути увагу на те, чи дійсно в експертному висновку приділялася увага дослідженню конкретного сегменту ринку – оскільки можливо, що експерти взагалі не звертали уваги на те, що крім одного «зручного» для замовника учасника ринок наповнений іншими компаніями, які володіють не гіршою, а то і кращою матеріально-технічною базою для виконання умов закупівлі.

Як показує практика АМКУ, у разі отримання належним чином аргументованої скарги на рішення замовника про проведення переговорної процедури, Колегія АМКУ часто ставить під сумнів правомірність такого рішення у зв’язку з відсутністю конкуренції та постановляє зобов’язати таких замовників відмінити процедуру закупівлі.

Отже, якщо ваша компанія за результатами моніторингу єдиної системи закупівель виявила, що замовник вирішив за переговорною процедурою укласти з певним учасником договір, зобов’язання за яким ваша компанія за звичайних умов також може виконати, вам необхідно пам’ятати: таке рішення замовника може бути оскаржене до антимонопольного комітету, і в зв’язку з цим варто проаналізувати, наскільки таке рішення замовника відповідає вимогам законодавства та за необхідності підготувати скаргу до Колегії АМКУ на рішення замовника укласти договір з певним суб’єктом господарювання за переговорною процедурою в зв’язку      з відсутністю конкуренції з технічних причин.

Пам’ятайте: якщо ваші права як учасника публічних закупівель порушено захищайте їх до кінця та оскаржуйте неправомірні рішення замовників до Колегії АМКУ, і в цьому вам професійно допоможуть фахівці та адвокати команди Smartsolutions. 

Наразі в Україні триває війна і вся наша країна працює в умовах воєнного стану з певними обмеженнями, в тому числі це стосується і сфери публічних закупівель. Але ми всі впевнені у нашій перемозі над ворогом, яку здобудемо спільними зусиллями, а наша команда й надалі буде захищати ваші права як учасника закупівель. 

Шановні клієнти, Smartsolutions разом із Благодійним фондом «Smart Angel» здійснює збір коштів на потреби Збройних сил України та забезпечення найнеобхіднішим дітей, які постраждали від збройної агресії рф проти України. Підтримати наш проект можна за посиланням. 

Бажаємо здоров’я і перемоги над ворогом! Слава Україні!

Контактна особа
Сергій Крутій
Сергій Крутій
Адвокат
Дізнатися більше
Рішення
Публічні закупівлі
Захист бізнесу та активів
Судовий захист та арбітраж
Останні публікації
Матеріальна допомога від іноземної держави громадянину України – податкові наслідки та декларування за 2022 рік? Матеріальна допомога від іноземної держави громадянину України – податкові наслідки та декларування за 2022 рік?
Бухгалтерка Вероніка Тринчук розповіла, як оподатковується допомога від іноземних держав та міжнарод
26-04-2023
Не все майно подружжя підлягає поділу Не все майно подружжя підлягає поділу
Адвокат Smartsolutions Микола Крупка аналізує сімейний кодекс України й питання поділу майна колишні
17-04-2023
Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі
Розглянули детальніше нові пункти в законі, які повинні полегшити становище деяких власників знищено
17-02-2023
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone