У продовження історії успішного захисту адвокатом Smartsolutions Сергієм Крутієм в адміністративній колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (надалі Колегія АМКУ, Колегія) інтересів постійного клієнта в публічній закупівлі очікуваною вартістю близько 4 млн. грн., ділимося з вами наступною новиною.

Як зазначалося раніше, під час перебігу закупівлі були виявлені дискримінуючі положення в тендерній документації, висунуті вимоги про їх усунення та успішно оскаржено в Колегії АМКУ рішення замовника про відхилення тендерної пропозиції клієнта.

В результаті тендерну пропозицію клієнта було допущено до аукціону, і пропозиція цього учасника виявилася настільки найбільш економічно вигідною, що додатково для нього нами було підготовлено обґрунтування аномально низької ціни, згідно ст. 29 Закону України «Про публічні закупівлі».

Проте, як часто трапляється, замовник з тих чи інших (лише йому відомих) причин, не бажаючи визнавати переможцем учасника, пропозиція якого відповідала тендерній документації, а ціна виявилася найбільш економічно вигідною – вирішив піти на крайні міри і взагалі відмінити закупівлю нібито з причин  відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг.

Незважаючи на вказане рішення замовника, після аналізу правомірності підстав для відміни закупівлі адвокатом Smartsolutions  було виявлено, що замовник не довів та документально не підтвердив відсутність подальшої потреби в закупівлі послуг і, неправомірно відмінивши закупівлю, незаконно позбавив його можливості реалізувати своє право стати переможцем процедури закупівлі.

У подальшому в інтересах клієнта була підготовлена та подана на розгляд Колегії скарга на рішення замовника про відміну закупівлі, в результаті розгляду якої рішення замовника про відміну закупівлі було скасовано.

Таким чином, завдяки професійним діям захисників права клієнта в закупівлі були захищені.

Пам’ятайте: якщо ваші права як учасника публічних закупівель порушено – захищайте їх до кінця. Навіть відміна закупівлі замовником ще не означає, що таке рішення неможливо успішно оскаржити в Колегії АМКУ, і в цьому вам професійно допоможуть фахівці та адвокати команди Smartsolutions.

Контактна особа
Сергій Крутій
Сергій Крутій
Адвокат
Дізнатися більше
Рішення
Супровід ІТ-проектів
Публічні закупівлі
Захист бізнесу та активів
Останні публікації
Іноземні юрисдикції для структурування українського ІТ-бізнесу Іноземні юрисдикції для структурування українського ІТ-бізнесу
Як тільки ви приймете рішення про необхідність відкриття чи релокації IT-компанії за кордоном, необх
23-09-2022
Релокація ІТ компаній Релокація ІТ компаній
З початком повномасштабної війни росії проти України актуальність релокації ІТ-компаній значно зросл
22-09-2022
Нові зміни в законодавстві щодо волонтерської діяльності Нові зміни в законодавстві щодо волонтерської діяльності
У світлі повномасштабних військових дій український волонтерський рух вкотре довів всьому світові св
21-09-2022
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone