...

Від 5 січня 2023 року діє новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі – Порядок).

Які саме зміни відбулись в механізмі організації та ведення військового обліку – розберемо далі.

  • Особові картки за типовою формою № П-2 більше не застосовуються, а взамін подаються списки персонального військового обліку (п. 36 Порядку).

Списки ведуться в електронних та/або паперових формах. Щороку до 25 січня (станом на 1 січня) списки підписуються керівником підприємства, а також особою, відповідальною за ведення військового обліку, та реєструються в установленому порядку в службі діловодства підприємства.

Списки складаються окремо за чотирма групами:

  • список персонального військового обліку військовозобов’язаних (резервістів) офіцерського складу;
  • список персонального військового обліку військовозобов’язаних (резервістів) рядового, сержантського та старшинського складу;
  • список персонального військового обліку військовозобов’язаних та резервістів з числа жінок;
  • список персонального військового обліку призовників.

До списків кожної групи формується справа, у якій зберігаються копії військово-облікових документів призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

В окремій справі зберігаються копії військово-облікових документів громадян, які не досягли граничного віку перебування в запасі та були виключені з військового обліку районними (міськими) територіальними центрами.

Важливо. У 5-денний строк необхідно вносити до списків інформацію про прийняття на роботу (навчання), звільнення (завершення навчання) призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

 

  • Обов’язкове звіряння з територіальним центром комплектації даних, органами СБУ, підрозділами Служби зовнішньої розвідки, на території відповідальності яких підприємство перебуває, списківперсонального військового обліку (додаток 5 Порядку).

Звіряння відбувається відповідно до певного графіку, який затверджується розпорядженням голови відповідної районної, районної у містах Києві та Севастополі держадміністрації, міського голови.

Відповідальні особи прибувають до відповідних територіальних центрів для проведення звіряння цих Списків.

Важливо. Підприємство зобов’язане не рідше одного разу на рік проводити звіряння таких Списків персонального військового обліку з обліковими документами відповідних терцентрів, органами СБУ, підрозділами Служби зовнішньої розвідки.

  • Які дані підприємство зобов’язано подавати в територіальні центри:
  • інформацію про прийняття на роботу та звільнення з роботи. Такі дані подаються у 7-денний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу, звільнення з роботи;
  • зміни щодо прізвища, власного імені та по батькові (за наявності), реквізитів паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання, адреси місця фактичного проживання, сімейного стану, освіти, місця роботи і посади – подаються щомісяця до 5 числа після місяця, в якому було подані документи.

 

  • Підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку, не рідше одного разу на 5 років.

Щодо кількості відповідальних осіб за ведення військового обліку:

  • менше 500 призовників, військовозобов’язаних та резервістів – особа служби персоналу, якій встановлюється доплата в розмірі до 50 відсотків посадового окладу;
  • від 501 до 2000 призовників, військовозобов’язаних та резервістів – одна особа;
  • від 2001 до 4000 призовників, військовозобов’язаних та резервістів – дві особи;
  • від 4001 до 7000 призовників, військовозобов’язаних та резервістів – три особи, а на кожні наступні від 1 до 3000 призовників, військовозобов’язаних та резервістів – по одній особі додатково.

 

  • При прийнятті на роботу обов’язково ознайомлювати з Правилами військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів під особистий підпис.

У п. 19 Порядку № 1487 встановлено обов’язок підприємства виготовляти друкарським способом правила військового обліку і вивішувати їх на видному місці в загальнодоступних приміщеннях.

Важливо. Під час прийняття на роботу потрібно перевірити наявність військо-облікового документа. Приймання на роботу здійснюється виключно після взяття особи на військовий облік.

 

  • Надано можливість надавати військово-облікові документи через застосунок «Дія».

Нагадуємо, що військово-обліковими документами є:

  1. для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;
  2. для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
  3. для резервістів – військовий квиток.

 

  • Серед інших обов’язків роботодавця:
  • складення і подання щороку до 1 грудня до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць(додаток 6 Порядку);  
  • на вимогу районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до відповідних органів і забезпечення їх своєчасного прибуття;
  • Важливо. У випадку отримання розпоряджень терцентрів, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик керівник зобов’язаний:
  • видати наказ про оповіщення, довести його до відома таких осіб під особистий підпис у частині, що стосується їх прибуття до відповідного терцентру, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки у визначені ним строки, та надіслати копію наказу (розпорядження) у 3-денний строк до відповідного органу;
  • вручити призовникам, військовозобов’язаним та резервістам повістки про явку за викликом (за наявності);
  • письмово повідомити з наданням витягів з наказів відповідним територіальним центрам, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки про осіб з числа призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні;
  • забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов’язаних та резервістів до відповідного територіального центру, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки.
Контактна особа
Анна Савченко
Анна Савченко
Партнерка, адвокатеса, LL.M
Дізнатися більше
Рішення
Трудові спори
Захист бізнесу та активів
Останні публікації
Нові зміни у визначенні місця відкриття та строках оформлення спадщини Нові зміни у визначенні місця відкриття та строках оформлення спадщини
30.01.2024р. набули чинності зміни до Цивільного кодексу України, якими по-новому було врегульовано
28-02-2024
Реєстрація філій та представництв іноземних юридичних осіб в Україні в 2024 році Реєстрація філій та представництв іноземних юридичних осіб в Україні в 2024 році
14 липня 2023 року був прийнятий Закон № 3257-IX, яким внесені зміни щодо створення, реєстрації та л
22-02-2024
Захистили права клієнта під час участі в публічній закупівлі: ще один успішний кейс Захистили права клієнта під час участі в публічній закупівлі: ще один успішний кейс
Хочемо поділитися ще однією історією успіху адвокатів Smartsolutions. Як це було? Наш постійний К
13-02-2024
facebooklinkedinTelegramWhatsAppmailphone