В умовах війни росії з Україною як ніколи постає питання ефективного вдосконалення українського законодавства. Особливо це стосується частини суспільно-політичного життя нашої держави, яка безпосередньо впливає на успіх перебігу бойових дій, матеріально-технічне забезпечення наших воїнів на фронті та потужну роботу в тилу для максимальної підтримки економіки України.

5 квітня 2022 року Президентом України був підписаний Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану».

Цим Законом внесено чимало змін до Податкового кодексу України. Зокрема, вважаємо за доцільне більш детально зупинитися на частині оподаткування ввізним митом на території України транспортних засобів. 

Отже, відповідно до Закону тимчасово, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком операції з ввезення фізичними особами на митну територію України:

  • легкових автомобілів та кузовів до них;
  • причепів та напівпричепів;
  • мотоциклів;
  • транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше;
  • транспортних засобів для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу. 

Проте слід зауважити, що таке звільнення від оподаткування ввізним митом жодним чином НЕ поширюється на товари, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаної державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.

Вважаємо, що такі дії українського законодавця вкрай позитивно сприятимуть підтримці та розвитку логістичної та транспортної галузей України, адже під час війни держава особливо потребує достатньої кількості транспортних засобів, що використовуються як в цивільних, так і у військових цілях.

Сподіваємось, що стаття була корисною для вас. Для більш детального аналізу податкових нюансів ви завжди можете звернутися до фахівців Smartsolutions.

Ми розуміємо, що в цей складний час багатьом потрібна допомога, і команда Smartsolutions готова її надавати. Впевнені, що знайдемо можливі умови співпраці для кожного. 

Хотіли б додати, що команда Smartsolutions разом із Благодійною організацією «Smart Angel» активно долучається до збору коштів на потреби ЗСУ, територіальної оборони, добровільних формувань територіальних громад та громадян, які постраждали від війни. 

Підтримати спільний проект можна за посиланням.

Все буде Україна!

Контактна особа
Анна Савченко
Анна Савченко
Партнерка, адвокатеса, LL.M.
Дізнатися більше
Рішення
Оподаткування та податкові спори для приватних осіб
Оподаткування та податкові спори
Супровід операційної діяльності бізнесу
Останні публікації
Матеріальна допомога від іноземної держави громадянину України – податкові наслідки та декларування за 2022 рік? Матеріальна допомога від іноземної держави громадянину України – податкові наслідки та декларування за 2022 рік?
Бухгалтерка Вероніка Тринчук розповіла, як оподатковується допомога від іноземних держав та міжнарод
26-04-2023
Не все майно подружжя підлягає поділу Не все майно подружжя підлягає поділу
Адвокат Smartsolutions Микола Крупка аналізує сімейний кодекс України й питання поділу майна колишні
17-04-2023
Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі
Розглянули детальніше нові пункти в законі, які повинні полегшити становище деяких власників знищено
17-02-2023
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone