В умовах війни росії з Україною як ніколи постає питання ефективного вдосконалення українського законодавства. Особливо це стосується частини суспільно-політичного життя нашої держави, яка безпосередньо впливає на успіх перебігу бойових дій, матеріально-технічне забезпечення наших воїнів на фронті та потужну роботу в тилу для максимальної підтримки економіки України.

5 квітня 2022 року Президентом України був підписаний Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану».

Цим Законом внесено чимало змін до Податкового кодексу України. Зокрема, вважаємо за доцільне більш детально зупинитися на частині оподаткування ввізним митом на території України транспортних засобів. 

Отже, відповідно до Закону тимчасово, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком операції з ввезення фізичними особами на митну територію України:

  • легкових автомобілів та кузовів до них;
  • причепів та напівпричепів;
  • мотоциклів;
  • транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше;
  • транспортних засобів для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу. 

Проте слід зауважити, що таке звільнення від оподаткування ввізним митом жодним чином НЕ поширюється на товари, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаної державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.

Вважаємо, що такі дії українського законодавця вкрай позитивно сприятимуть підтримці та розвитку логістичної та транспортної галузей України, адже під час війни держава особливо потребує достатньої кількості транспортних засобів, що використовуються як в цивільних, так і у військових цілях.

Сподіваємось, що стаття була корисною для вас. Для більш детального аналізу податкових нюансів ви завжди можете звернутися до фахівців Smartsolutions.

Ми розуміємо, що в цей складний час багатьом потрібна допомога, і команда Smartsolutions готова її надавати. Впевнені, що знайдемо можливі умови співпраці для кожного. 

Хотіли б додати, що команда Smartsolutions разом із Благодійною організацією «Smart Angel» активно долучається до збору коштів на потреби ЗСУ, територіальної оборони, добровільних формувань територіальних громад та громадян, які постраждали від війни. 

Підтримати спільний проект можна за посиланням.

Все буде Україна!

Контактна особа
Анна Савченко
Анна Савченко
Партнерка, адвокатеса, LL.M.
Дізнатися більше
Рішення
Оподаткування та податкові спори для приватних осіб
Оподаткування та податкові спори
Супровід операційної діяльності бізнесу
Останні публікації
Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році
Адвокат Віталій Волошин розповів про пороги у 2023 році для притягнення до кримінальної відповідальн
25-01-2023
Придбання зброї під час війни Придбання зброї під час війни
Питання права володіння громадян зброєю було актуальним завжди. А у військовий час ця актуальність с
11-11-2022
Працевлаштування іноземців: що змінилось у жовтні 2022 Працевлаштування іноземців: що змінилось у жовтні 2022
Набула чинності нова редакція Закону України «Про зайнятість населення». Юристи Smartsolutions поясн
4-11-2022
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone