Уже майже як пів року в Україні введено режим воєнного стану через неспровоковану масштабну збройну агресію рф проти України.

Кожен з нас так чи інакше намагається бути корисним країні та наближає перемогу в міру своїх сил та можливостей.

Не залишається осторонь і Smartsolutions, який разом із Благодійним фондом «Smart Angel» здійснює збір коштів на потреби Збройних сил України та забезпечення найнеобхіднішим дітей, які постраждали від збройної агресії рф проти України.

Не секрет, що робота волонтерів з організації придбання та передачі отримувачам необхідних гуманітарних вантажів є непростою, адже значна частина такої продукції придбавається за кордоном, а відтак доводиться докладати неабияких зусиль для вирішення складних логістичних завдань.

Окрім того, діяльність волонтерів пов’язана зі збором коштів та їх перерахуваннями. Часто відбувається так, що такі кошти потраплять на особисту банківську картку волонтера, що, на нашу думку, є не зовсім правильним, оскільки документально підтвердити призначення цих коштів буде важко.  До того ж волонтера, який на автомобілі самостійно перевозить продукцію, в тому числі таку, яка є необхідною для потреб ЗСУ, можуть перевірити на блокпостах, і тоді постає питання: як пояснити, що ти дійсно волонтер, а твоє посвідчення волонтера не є просто папірцем? 

Дати відповідь на вказане питання і так би мовити «легалізувати» роботу волонтера за існуючого нормативно-правового регулювання можна шляхом внесення інформації про волонтера до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції об’єднаних сил (ООС) (далі – Реєстр). Реєстр ведеться Державною податковою службою України, порядок його формування та ведення врегульовано Наказом Мінфіну України від 30.10.2014 р. №1089. Включення волонтера до Реєстру передбачає повідомлення органів ДПС за місцем реєстрації волонтера про відкриття окремого банківського рахунку, який використовуватиметься виключно для здійснення фінансових операцій, пов’язаних зі збором коштів на придбання гуманітарної продукції та безпосередньо з її придбанням. 

Робота волонтерів значно спрощується, якщо волонтер має можливість отримати чи придбати потрібну продукцію і перевірити її безпосередньо в місці придбання/завантаження за кордоном, а потім самостійно ввезти її в Україну.

Питання виїзду за межі України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану для перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги для потреб наших військових, а також населення України, яке постраждало від війни, врегульовано Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.

Відповідно до вказаного нормативно-правового акту пропуск водіїв через державний кордон здійснюється за наявності відповідних рішень Міністерства інфраструктури України) або обласних, Київської міської військових адміністрацій та за наявності інформації про особу в інформаційній системі «Шлях», адміністратором якої є Укртрансбезпека. 

При цьому обов’язковою умовою отримання рішення про виїзд водія за межі України в умовах правового режиму воєнного стану є наявність обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, викладених у листах від військових, правоохоронних органів, військових адміністрацій, медичних закладів, відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги. 

Адвокатами Smartsolutions для волонтера БФ «Smart Angel» з метою отримання дозволу на виїзд за межі України підготовлено та подано до Мінінфраструктури необхідний пакет документів. 

У результаті такий дозвіл нещодавно було отримано і волонтер БФ «Smart Angel» вже перебуває за кордоном і виконує завдання благодійної організації з придбання та ввезення в Україну таких необхідних для наших воїнів та постраждалих від війни медичних виробів та іншої продукції.

Цей проєкт реалізовано завдяки наполегливим зусиллям адвоката Smartsolutions Сергія Крутія.

Якщо ви потребуєте допомоги в організації волонтерської діяльності, питаннях оподаткування та вирішення спорів, звертайтесь до команди Smartsolutions, які нададуть кваліфіковану консультацію та фахову правничу допомогу. Наша команда пропонує рішення у правовій, податковій та фінансовій сферах.

Принагідно повідомляємо, що ознайомитись з діяльністю та підтримати ініціативи Благодійного фонду «Smart Angel» можна за посиланням. 

Бажаємо здоров’я і перемоги над ворогом! Слава Україні!

Контактна особа
Сергій Крутій
Сергій Крутій
Адвокат
Дізнатися більше
Рішення
Останні публікації
Матеріальна допомога від іноземної держави громадянину України – податкові наслідки та декларування за 2022 рік? Матеріальна допомога від іноземної держави громадянину України – податкові наслідки та декларування за 2022 рік?
Бухгалтерка Вероніка Тринчук розповіла, як оподатковується допомога від іноземних держав та міжнарод
26-04-2023
Не все майно подружжя підлягає поділу Не все майно подружжя підлягає поділу
Адвокат Smartsolutions Микола Крупка аналізує сімейний кодекс України й питання поділу майна колишні
17-04-2023
Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі
Розглянули детальніше нові пункти в законі, які повинні полегшити становище деяких власників знищено
17-02-2023
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone