Генеруючий заробіток блог в інстаграмі, фейсбуці, YouTube, твітері, а відтепер ще і у ТікТоці – реалізація на практиці фрази Конфуція: «Займись улюбленою справою, і ти не пропрацюєш більше жодного дня у своєму житті». Але чи все так просто?

Творчим людям – блогерам або тим, хто тільки збирається обрати блогерство, доводиться зіштовхнутися з нетворчими викликами:

  • Як правильно оформити блогерську діяльність?

  • Яку систему оподаткування та КВЕД варто обрати?

  • Як правильно складати рекламні контракти?

  • «Книга обліку та доходів фізичних осіб підприємців» – що це та як її правильно ввести?

Що робити із цими та іншими питаннями? Для початку радимо все ж таки звернутися до професіоналів – чим точніше та правильніше ви зробите все на старті, тим простіше буде вести діяльність у майбутньому.

Як ми діятимемо:

  • Оформимо діяльність як ФОП (фізична особа підприємець). Звичайно, завжди є спокуса взагалі ніяк і нічого не оформлювати, а просто отримувати за свою працю перекази на картку. Але рано чи пізно це скінчиться, і повірте: краще спокійно спати вже зараз – ведучи свою діяльність законно, сплачуючи податки та єдиний соціальний внесок. Разом із досвідченими радниками все буде просто: оберемо банк, в якому ви будете обслуговуватись, класифікатори видів економічної діяльності (КВЕД) та юридичну адресу, за якою ви будете вести свою підприємницьку діяльність.

  • Мінімізуємо вашу участь у процесі оформлення: оформимо довіреність на юристів – щоб вони могли від вашого імені оформити вас як ФОП. Фізична присутність знадобиться пару разів у зручний для вас час.

  • Оберемо систему оподаткування (спрощене оподаткування 3-ої групи) та класифікатори видів економічної діяльності:

    • 73.11 «Рекламні агентства»: так ви зможете підписувати рекламні контракти з брендами та просувати їх за допомогою свого блогу.

    • 73.12 «Посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації»: так можна буде розміщувати рекламу у вашому блозі.

    • 74.20 «Діяльність у сфері фотографії»: дозволить публікувати власні зображення і не хвилюватися за інтелектуальну власність – тобто поцупити ваші фото в інтернеті стане важче та не безкарно. Якщо це і станеться, наші юристи й адвокати легко захистять ваші авторські права.

    • 59.11 «Виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних програм»: підійде для фізичних-осіб підприємців, що займаються відеозйомкою. Так можна буде легально створювати цікаві ролики чи відео з рекламою продукту. Нехай слово «програми» вас не лякає – назви та формулювання КВЕДів просто часто застарілі.

    • 82.30 «Організування конгресів і торговельних виставок»: коли ви розкрутите свій блог, може так статися, що ви вирішите організувати якийсь масштабний івент. Конференції чи зустрічі – без такого КВЕДу вам нікуди.

А як щодо книги обліку та доходів фізичних осіб підприємців? Ніби то ж необов’язкові – це передбачає Закон №786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців», чинний від 08.08.2020 року? Все правильно, але Державна податкова служба все ще вимагає реєстрацію книг обліку та доходів фізичних осіб підприємців та контролює правильність їх ведення та коректність подачі відомості.

Все це може здаватись складно. Але не кваптеся опускати руки. Ми допоможемо! І ФОП оформимо, і всі документи, і книгу обліку будемо вести, і будемо підтримувати вашу діяльність у правовому полі. Лише 30 хвилин вашого часу на місяць – для передачі інформації нашим фахівцям з бухгалтерського та податкового обліку – і ми все зробимо самі. А ви зможете приділяти улюбленій справі більше часу. І, відповідно, більше заробляти.

Тож пані та панове блогери, вже успішні та ще потенційні, запрошуємо вас оформити вашу діяльність законно – наша команда Smartsolutions Law Group подбає про всі – юридичні, податкові, бухгалтерські аспекти такої діяльності. А якщо треба, ще і ваші права інтелектуальної власності захистимо – бо це ж одна із наших ключових спеціалізацій!

Рішення
Корпоративне право
Створення і структурування бізнесу
Останні публікації
Імплементація загального стандарту звітності CRS в Україні    Імплементація загального стандарту звітності CRS в Україні  
28.04.2023 року набув чинності Закон, який запроваджено Загальний стандарт звітності та належної пер
24-05-2023
Зміни у порядку реєстрації авторських прав 2023 Зміни у порядку реєстрації авторських прав 2023
Про основні зміни, запроваджені Законом України «Про авторське право і суміжні права» – розповіла по
1-05-2023
Збір доказів з метою визначення розміру збитків, завданих збройною агресією Збір доказів з метою визначення розміру збитків, завданих збройною агресією
Адвокатеса Катерина Стаднік описала процес фіксації доказів завданих збитків, що реалізується шляхом
25-04-2023
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone