Нещодавно столичний апеляційний суд затвердив мирову угоду, якою нарешті поставлено крапку у багаторічній та непростій справі за позовом до власника квартир про відшкодування шкоди.

Позивач намагався стягнути з Клієнта значну навіть по нинішнім міркам суму коштів за шкоду, нібито завдану його майну, внаслідок проведення ремонтних робіт в помешканні Клієнта. 

Позов надійшов до суду ще у 2018 році і, зрештою, завдяки діям адвоката нашої групи – Сергія Крутія, який представляв інтереси відповідача, з позивачем було укладено мирову угоду, в результаті якої вимоги позивача в порівнянні з первісними позовними вимогами фактично зменшено майже в 10 разів. 

Хотілося б порадити нашим читачам, які планують здійснити у власній квартирі масштабний ремонт, попередньо вчинити декілька простих кроків, які надалі заощадять вам час, кошти та здоров’я:

  • Пам’ятайте, що у разі, якщо заплановані вами ремонтні роботи передбачають втручання у несучі/огороджуючі конструкції багатоквартирного будинку, попередньо на такі роботи необхідно розробити проектну документацію та отримати відповідний дозвіл на проведення будівельних робіт;
  • За можливості документально зафіксуйте стан помешкань ваших сусідів, прилеглих приміщень та фасаду будинку до початку проведення ремонтних робіт (особливо якщо будівля вже має певні недоліки, великий термін експлуатації або незадовільний стан). Зверніть особливу увагу на вже наявні пошкодження та дефекти конструкцій;
  • Якщо квартира знаходиться у будинку зі старого житлового фонду – зафіксуйте стан будинку. Не зайвим буде також отримати від компанії, яка обслуговує будинок, документальне підтвердження стану будинку;
  • Укладіть з підрядником договір у письмовому вигляді та документально фіксуйте види виконуваних робіт;
  • У разі виникнення претензій з боку сусідів щодо завдання шкоди їхньому майну внаслідок ремонтних робіт одразу зверніться по правову допомогу адвоката, наполягайте на вашій особистій участі чи участі адвоката в огляді помешкання сусідів з метою фіксації та оцінки пошкоджень. 

Звісно, із сусідами потрібно жити в мирі та злагоді, проте досвід підтверджує, що необхідно бути готовим до будь-яких неприємних сюрпризів.

Якщо ви потребуєте допомоги у вирішенні житлових, земельних чи інших спорів та захисті своїх прав, звертайтесь до команди Smartsolutions, які нададуть кваліфіковану консультацію та фахову правничу допомогу. 

Принагідно повідомляємо, що Smartsolutions разом із Благодійним фондом «Smart Angel» здійснює збір коштів на потреби Збройних сил України та забезпечення найнеобхіднішим дітей, які постраждали від збройної агресії рф проти України. Підтримати наш проект можна за посиланням.

Бажаємо здоров’я і перемоги над ворогом! Слава Україні!

Контактна особа
Сергій Крутій
Сергій Крутій
Адвокат
Дізнатися більше
Рішення
Захист активів
Останні публікації
Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі
Розглянули детальніше нові пункти в законі, які повинні полегшити становище деяких власників знищено
17-02-2023
Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році
Адвокат Віталій Волошин розповів про пороги у 2023 році для притягнення до кримінальної відповідальн
25-01-2023
Придбання зброї під час війни Придбання зброї під час війни
Питання права володіння громадян зброєю було актуальним завжди. А у військовий час ця актуальність с
11-11-2022
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone