Шановний клієнте, щиро сподіваємось, що Ви у безпеці й у Вас все добре!

В цей непростий для всієї країни час для підтримки бізнесу парламентарі підготували та прийняли необхідні зміни до податкового законодавства.

25 березня 2022 року Президенту України направлено на підпис Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану» (надалі – Закон), який прийнятий Верховною Радою України 24 березня 2022 року.

Обґрунтуванням прийняття Закону у пояснювальній записці зазначено забезпечення ефективної та безперебійної роботи економіки держави у період війни, що, в свою чергу, полягає у  вдосконаленні норм податкового законодавства. 

Вказаним Законом зокрема передбачено, що з 01 квітня 2022 року і на період дії воєнного стану на території України повністю звільняються від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту. 

Виключенням з цього правила є тільки товари, які мають походження з країни, визнаною державою-агресором, які ввозяться з території держави-окупанта (агресора) або з окупованої території України.

Таким чином, передбачено повне звільнення від оподаткування ввезення транспортних засобів громадянами.

Також Законом на період дії воєнного стану звільнено від обов’язку нараховувати, сплачувати податок на додану вартість та подавати звітність з податку на додану вартість платників єдиного податку третьої групи по операціям з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України товарів, робіт та послуг. Реєстрація таких суб’єктів господарювання як платників податку на додану вартість призупинена. 

Таке звільнення від оподаткування не застосовується до операцій із ввезення та постачання товарів, які мають походження з країни, визнаної державою окупантом та/або визнаною державою-агресором щодо України, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України. Таким чином, платникам податків, які матимуть на меті скористатися такими пільгами щодо оподаткування необхідно буде контролювати походження товарів. 

Дія Закону, на наш погляд, матиме позитивний вплив на роботу економіки України в період війни, істотно зменшить податковий тиск на українських суб’єктів господарювання, сприятиме зменшенню зростання цін на товари та в цілому направлена на економічну підтримку українського народу, який наразі потерпає від військової агресії Російської Федерації проти України.

Закон набуде чинності з дня його опублікування.

Сподіваємося, що наведена інформація була корисною для вас та намагатимемося і надалі оперативно інформувати про важливі зміни. Ми з розумінням ставимося до виниклої складної ситуації, усіляко сприяємо підтриманню обороноздатності та збереженню потенціалу нашої країни, партнерської підтримки бізнесу та розв’язання питань наслідків, спричинених результатами збройної агресії, тому в цей час готові розглядати прийнятні для вас формати співпраці на доступних зараз умовах.  Якщо ви потребуєте допомоги в частині здійснення правового аналізу та практичного застосування правових норм, звертайтесь до членів команди Smartsolutions, які нададуть кваліфіковану консультацію та фахову правничу допомогу. 

Бажаємо здоров’я і перемоги над ворогом!

Контактна особа
Сергій Крутій
Сергій Крутій
Адвокат
Дізнатися більше
Рішення
Захист бізнесу та активів
Супровід операційної діяльності бізнесу
Оподаткування та податкові спори
Останні публікації
Матеріальна допомога від іноземної держави громадянину України – податкові наслідки та декларування за 2022 рік? Матеріальна допомога від іноземної держави громадянину України – податкові наслідки та декларування за 2022 рік?
Бухгалтерка Вероніка Тринчук розповіла, як оподатковується допомога від іноземних держав та міжнарод
26-04-2023
Не все майно подружжя підлягає поділу Не все майно подружжя підлягає поділу
Адвокат Smartsolutions Микола Крупка аналізує сімейний кодекс України й питання поділу майна колишні
17-04-2023
Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі
Розглянули детальніше нові пункти в законі, які повинні полегшити становище деяких власників знищено
17-02-2023
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone