Сьогодні хотіли би поділитися успішним кейсом Smartsolutions щодо супроводження процесу бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ) одного з клієнтів компанії.

Імпортери та експортери не з чуток знають про особливості бюджетного відшкодування з ПДВ.

Як це працює? Наприклад, експортери купують товари, послуги на території України з ПДВ, а експортують товари, продукцію за кордон за нульовою ставкою ПДВ. Таким чином податковий кредит перевищує податкове зобов’язання і виникає від’ємне значення з ПДВ.

В імпортерів ситуація з від’ємним значенням ПДВ може виникнути, наприклад, якщо покупець в ланцюжку поставки заплатив імпортеру за імпортний товар в одному місяці, а сам імпорт відбувається в іншому місяці. Таким чином, імпортер має сплатити двічі податкове зобов’язання з ПДВ: перший раз – для оплати зобов’язання з отриманого авансу, вдруге – при розмитненні на митниці. Суму, сплачену на митниці, платник податків має право включити в податковий кредит, який потім і дає від’ємне значення з ПДВ.

В аналогічній ситуації опинився клієнт Smartsolutions, в якого попередня оплата за товар і безпосередньо сам імпорт відбулися в розрізі двох податкових звітних періодів.

Фахівці Smartsolutions супроводжували клієнта на всіх етапах відшкодування: від формування податкової декларації із задекларованою сумою бюджетного відшкодування до етапу збору та подання всіх первинних документів відповідно до запиту контролюючого органу.

З моменту подачі податкової декларації з ПДВ до моменту зарахування бюджетного відшкодування на банківський рахунок клієнта пройшло 212 календарних дні. Такий довгий шлях в першу чергу зумовлений періодом, на який припала перевірка. Оскільки сума відшкодування була значною, то платник податків мав пройти позапланову виїзну документальну перевірку.  З 24 лютого були призупинені майже всі податкові перевірки, в тому числі і ті, що вже були розпочаті, як у випадку цього клієнта.

Чому так важливо, щоб механізм по бюджетному відшкодуванню знову запрацював? Тому що це оборотні кошти платника податків, які він може знову запустити у виробничий процес, тим самим створюючи новий продукт, послугу.

Процедуру відшкодування сум ПДВ з бюджету було відновлено з 21 липня 2022 року Законом України № 2260-IX від 12 травня 2022 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час воєнного, надзвичайного стану». З 18 липня 2022 року відновилася перевірка платника податку, за результатами якої було отримано позитивне рішення щодо відшкодування і вже 19 серпня клієнт отримав заявлену суму до відшкодування на розрахунковий рахунок компанії.

Професійність команди Smartsolutions і злагодженість дій призвели до успішного результату щодо отримання бюджетного відшкодування клієнту, яке і в мирний час було завданням із зірочкою, а в період воєнного часу – тим більше. Якщо вам потрібна допомога досвідчених фахівців у сфері бухгалтерського та податкового обліку, оподаткування або податкового декларування –  звертайтесь до нашої команди, яка готова надати якісні smart-рішення для вашого бізнесу. 

Контактна особа
Анастасія Шостак
Анастасія Шостак
Директорка Департаменту бухгалтерського та податкового обліку, сертифікована бухгалтерка-практик
Дізнатися більше
Рішення
Оподаткування та податкові спори
Останні публікації
Матеріальна допомога від іноземної держави громадянину України – податкові наслідки та декларування за 2022 рік? Матеріальна допомога від іноземної держави громадянину України – податкові наслідки та декларування за 2022 рік?
Бухгалтерка Вероніка Тринчук розповіла, як оподатковується допомога від іноземних держав та міжнарод
26-04-2023
Не все майно подружжя підлягає поділу Не все майно подружжя підлягає поділу
Адвокат Smartsolutions Микола Крупка аналізує сімейний кодекс України й питання поділу майна колишні
17-04-2023
Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі
Розглянули детальніше нові пункти в законі, які повинні полегшити становище деяких власників знищено
17-02-2023
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone