...

Процес набуття статусу резидента ДіяСіті закріплено в Законі України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (надалі – Закон). Водночас стати резидентом Дія Сіті може не кожна юридична особа,  адже необхідно відповідати вимогам, що визначені в ст. 5 Закону, серед яких:

  • юридична особа має здійснювати один або кілька, передбачених Законом, видів діяльності, про що зазначено в статуті або в відомостях ЄДР;
  • розмір середньої місячної винагороди залученим працівникам та гіг-спеціалістам має становити не менше, ніж еквівалент 1200 євро;
  • сума кваліфікованого доходу юридичної особи, отриманого за перших три календарних місяці, має становити не менш як 90 відсотків суми її загального доходу за такий період, а сума кваліфікованого доходу, отриманого за кожен календарний рік перебування у статусі резидента Дія Сіті, становить не менш як 90 відсотків суми загального доходу юридичної особи за той самий період (за наявності загального доходу);
  • середньооблікова кількість працівників та гіг-спеціалістів юридичної особи (у разі залучення) за підсумками кожного календарного місяця має становити не менше 9 осіб.

Окрім того, згідно ч. 3 ст. 13 Закону визначено, що резидент Дія Сіті зобов’язаний подавати щороку не пізніше 1 червня року, наступного за звітним,  до уповноваженого органу (на сьогодні таким органом є Мінцифра) звіт про відповідність вищезазначеним вимогам за період з 1 січня до 31 грудня попереднього календарного року (річний звіт про відповідність).  До звіту резидент Дія Сіті має додавати додатковий «належний висновок», про відповідність вимогам, що встановлені для резидента.

Варто зазначити, що належний висновок згідно п. 8 ч. 1 ст. 1 – це звіт з надання впевненості, наданий суб’єктом аудиторської діяльності за результатами перевірки тверджень резидента Дія Сіті, викладених у звіті про відповідність за певний період.

Тобто, резиденту Дія Сіті необхідно звернутися до аудиторів (приватних чи державних) для того, аби на основі майбутнього річного звіту та наданих документів резиденту Дія Сіті змогли надати належний висновок, який необхідно подати разом з річною звітністю про відповідність.

Проте 29 березня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 382 «Деякі питання функціонування правового режиму Дія Сіті у зв’язку із введенням воєнного стану в Україні», якою визначив, що до припинення чи скасування дії воєнного стану до Резидентів Дія Сіті не будуть застосовуватись положення в частині вимог для Резидентів та положення щодо подання річного звіту про відповідність, а саме припинив дію  положень  пунктів 24-6 частини першої статті 9 Закону.

Таким чином юридична особа, що бажає стати резидентом Дія Сіті, але з певних причин не відповідає вищезазначеним вимогам, в період дії воєнного стану може подати заяву щодо набуття статусу резидента Дія Сіті. Проте після закінчення терміну дії воєнного стану резиденту Дія Сіті, необхідно буде відповідати вищезазначеним вимогам. Окрім того, до припинення чи скасування дії воєнного стану, від вже сталих резидентів не вимагатимуть подання річної звітності про відповідність та належного висновку.

Куди та як подати заявку для отримання статусу резидента Дія Сіті?

Подати заявку можна виключно в електронній формі, через онлайн сервіс «Дія». Зверніть увагу, що має бути відкрита саме комп’ютерна версія сервісу. Після відправки заявки ваш документ потрапляє до Мінцифри. Мінцифра розглядає заяву протягом 10 робочих днів.

У Мінцифри діє «принцип мовчазної згоди». Якщо протягом 10 робочих днів заявник не отримав відповіді — компанії автоматично буде надано статус резидента Дія Сіті.  У випадку неуспішного розгляду заявки вам на електронну адресу, що вказана в заяві, прийде відповідь щодо відмови у наданні статусу резидента Дія Сіті, або ж  вам надійде повідомлення щодо доопрацювання документів (у випадку зупинення розгляду заявки).

Якщо ви хочете стати резидентом Дія Сіті чи отримати юридичну консультацію щодо набуття статусу резидента, звертайтесь до команди #Smartsolutions.

Контактна особа
Анна Савченко
Анна Савченко
Партнерка, адвокатеса, LL.M.
Дізнатися більше
Рішення
Супровід ІТ-проектів
Корпоративне право
Останні публікації
Нові зміни у визначенні місця відкриття та строках оформлення спадщини Нові зміни у визначенні місця відкриття та строках оформлення спадщини
30.01.2024р. набули чинності зміни до Цивільного кодексу України, якими по-новому було врегульовано
28-02-2024
Реєстрація філій та представництв іноземних юридичних осіб в Україні в 2024 році Реєстрація філій та представництв іноземних юридичних осіб в Україні в 2024 році
14 липня 2023 року був прийнятий Закон № 3257-IX, яким внесені зміни щодо створення, реєстрації та л
22-02-2024
Захистили права клієнта під час участі в публічній закупівлі: ще один успішний кейс Захистили права клієнта під час участі в публічній закупівлі: ще один успішний кейс
Хочемо поділитися ще однією історією успіху адвокатів Smartsolutions. Як це було? Наш постійний К
13-02-2024
facebooklinkedinTelegramWhatsAppmailphone