Мало хто знає, що одним із основних джерел доходу державного бюджету України є податок з доходів фізичних осіб (далі – ПДФО). Проте в податковому законодавстві передбачено механізм, відповідно до якого можна отримати повернення частини сплаченого ПДФО. 

Сьогодні ми хотіли б поділитися нашим багаторічним успішним досвідом у відшкодуванні ПДФО в якості податкової знижки на навчання у дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) чи вищої освіти.

Пропонуємо короткий гайд для визначення наявності потенційної можливості отримання фізичною особою податкової знижки.

Хто може претендувати на отримання податкової знижки

Фізичні особи, громадяни України, які мають офіційний дохід у вигляді заробітної плати. На жаль,  дохід фізичної особи-підприємця не бере участі в розрахунку.

Яким вимогам має відповідати заклад освіти

Це має бути виключно вітчизняний заклад освіти, з відповідною акредитацією.

Період декларування

Декларацію про майновий стан і доходи, із зазначеною сумою доходу та сумою понесених витрат необхідно подати не пізніше 31 грудня року, наступного за звітним. Наприклад, зараз триває компанія по декларуванню доходів для отримання податкової знижки за 2021 рік.

Обов’язкові вимоги до фізичної особи (далі – декларант) для отримання відшкодування:

– перший ступінь споріднення декларанта з особою, яка отримує навчання, що має бути підтверджена свідоцтвом про народження чи свідоцтвом про шлюб;

– наявність копій платіжних доручень, які підтверджують факт оплати за навчання. Особа, яка декларує доходи, має бути і платником згідно платіжних доручень;

– наявність договору з навчальним закладом освіти, в якому однією зі сторін договору є декларант та окремо зазначено ПІБ здобувача освіти;

– офіційний дохід, який має бути підтверджений довідкою з місця роботи.

Економічна доцільність отримання податкової знижки

Сума податкової знижки становитиме 18% від вартості оплаченого навчання, проте в межах суми сплаченого ПДФО за відповідний період. Згідно з нормами Податкового кодексу України, узгоджена сума податкової знижки перераховується протягом 60 календарних днів з моменту подання податкової декларації. З урахуванням воєнного стану період виплат може бути збільшено.

Звертайтесь до фахівців Smartsolutions, які допоможуть порахувати економічний ефект при відшкодуванні ПДФО та, враховуючи практичний досвід, зможуть надати професійні послуги з формування та подання Декларації про майновий стан і доходи фізичної особи.

Контактна особа
Анастасія Шостак
Анастасія Шостак
Директорка Департаменту бухгалтерського та податкового обліку, сертифікована бухгалтерка-практик
Дізнатися більше
Рішення
Оподаткування та податкові спори
Оподаткування та податкові спори для фізичних осіб
Останні публікації
Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі
Розглянули детальніше нові пункти в законі, які повинні полегшити становище деяких власників знищено
17-02-2023
Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році
Адвокат Віталій Волошин розповів про пороги у 2023 році для притягнення до кримінальної відповідальн
25-01-2023
Придбання зброї під час війни Придбання зброї під час війни
Питання права володіння громадян зброєю було актуальним завжди. А у військовий час ця актуальність с
11-11-2022
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone