Команда практики Аnti-piracy Smartsolutions активно продовжує захист правовласників у боротьбі з піратством у 2023 році. 

Так, у лютому 2023 року винесенням обвинувального вироку Радомишльського районного суду Житомирської області завершилась чергова кримінальна справа про незаконне розповсюдження програм мовлення відомої української медіагрупи – клієнта Smartsolutions.

У період з початку 2018 до травня 2022 року порушник, використовуючи власний досвід та навички у телекомунікаційній сфері, маючи необхідне обладнання та не маючи при цьому відповідного дозволу (ліцензії) правовласників, діючи умисно, з метою отримання незаконного доходу ретранслював низку телевізійних каналів українських медіагруп мешканцям Житомирщини за технологією кабельного телебачення за оплату. 

У ході досудового розслідування слідчим управлінням ГУ НП в Житомирській області були проведені слідчі дії, а працівниками управління СБУ у Житомирській області комплекс оперативно-розшукових заходів, якими задокументовано протиправну діяльність, проведено санкціонований судом обшук, вилучено речові докази і знаряддя злочину – телекомунікаційне обладнання, проведено та одержано висновки судових експертиз у сфері телекомунікації та інтелектуальної власності. 

Умисні дії порушника, які виразились у незаконному розповсюдженні програм мовлення, що завдало матеріальної шкоди в особливо великому розмірі були кваліфіковані слідством за ч. 3 ст. 176 Кримінального кодексу України. 

Враховуючи беззастережне визнання вини, за згодою потерпілих між порушником та прокурором Житомирської обласної прокуратури укладена угода про визнання останнім вини, якою узгоджено міру покарання, не пов’язану з реальним позбавленням волі. 

За наслідками розгляду угоди між підозрюваним та прокурором Радомишльський районний суд Житомирської області визнав порушника винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 176 КК України і засудив останнього до покарання у виді трьох років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік 6 місяців.

Окрім того, суд вирішив застосувати спеціальну конфіскацію – конфіскувати у власність держави знаряддя злочинів, а саме вилучене у пірата телекомунікаційне обладнання. 

Додатково з порушника на користь держави стягнуто 13592 грн. витрат на залучення експертів під час проведення судових експертиз.

Пам’ятайте, що піратство (умисне порушення авторських і суміжних прав) – це крадіжка чужої інтелектуальної власності, за яку передбачена кримінальна відповідальність. 

Нагадуємо, що з 1 грудня 2022 року діє нова редакція Закону України «Про авторське право і суміжні права», а 31 березня 2023 року набере чинності Закон України «Про медіа», завдяки чому буде посилено захист правовласників. 

Якщо ваша інтелектуальна власність потребує захисту або Ви маєте питання щодо нових законів – вам професійно допоможуть фахівці та адвокати команди Smartsolutions. 

Шановні клієнти, Smartsolutions разом із Благодійним фондом «Smart Angel» здійснює збір коштів на потреби Збройних сил України та забезпечення найнеобхіднішим дітей, які постраждали від збройної агресії рф проти України. Підтримати наш проект можна за посиланням. 

Контактна особа
Віталій Волошин
Віталій Волошин
Адвокат
Дізнатися більше
Рішення
Боротьба з піратством
Захист бізнесу та активів
Останні публікації
Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі
Розглянули детальніше нові пункти в законі, які повинні полегшити становище деяких власників знищено
17-02-2023
Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році
Адвокат Віталій Волошин розповів про пороги у 2023 році для притягнення до кримінальної відповідальн
25-01-2023
Придбання зброї під час війни Придбання зброї під час війни
Питання права володіння громадян зброєю було актуальним завжди. А у військовий час ця актуальність с
11-11-2022
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone