У січні за ініціативи ГО “Платформа прав людини” за підтримки Freedom House Ukraine відбулась зустріч з медіаюристами, розробниками Закону України “Про медіа”.

Адвокатеса та радниця Smartsolutions Анна Літвіщенко, членкиня робочої групи з розробки закону, взяла участь в заході. Зустріч проходила у форматі питання-відповідь.

Анна розповіла, як саме зміняться повноваження для регулятора та який вплив це матиме на медіаіндустрію.

Закон “Про медіа”, що набере чинності в Україні 31 березня 2023 року, передбачає низку змін у повноваженнях Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Розширення повноважень Нацради часто викликає у суспільстві негативну оцінку учасників медіаринку.

Серед повноважень, які надає Нацраді Закон “Про медіа”, великий блок, який пов’язаний з тим, що в Україні буде запроваджено співрегулювання в медійній сфері, а також стосується переліку документів, які мають бути розроблені спільно з органом співрегулювання та мають полегшити розуміння для медіасуб’єктів правил висвітлення тих чи інших чутливих тем так, аби висвітлюючи певну тему не порушити вимог законодавства.

Одним із нових повноважень є те, що Нацрада має розробити та затвердити стратегію діяльності. Цей новий документ і те що в ньому буде закріплено є важливим як для держави так і для індустрії. Юристка пояснила, що стратегія має переглядатись не менше одного разу на три роки.

Ще одна з важливих передбачених законом новел — електронний кабінет, де й відбуватиметься комунікація між регулятором і учасниками медіаринку.

Щодо інших повноважень, які стосуються нагляду і контролю, то новий закон розширив не їх, а лише їхню дію на інших суб’єктів. Самі ж контентні обмеження давно були впроваджені в Законі України “Про телебачення і радіомовлення” — вони не є новелою медійного законодавства, пояснила Літвіщенко.

Проаналізувавши нові повноваження регулятора, Анна переконана, що вони направлені на полегшення діяльності медіа.

Контактна особа
Ганна Літвіщенко
Ганна Літвіщенко
Радниця, адвокатеса
Дізнатися більше
Рішення
Медіа бізнес та медіа активи
Супровід суб'єктів у сфері медіа
Перевірка та підтвердження ділової репутації покупця медіа активів
Останні публікації
Надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних Надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних
Складні часи переживають зараз всі в Україні. Нелегко доводиться і бізнесу. Як ніколи йому потрібна
3-03-2023
Оскарження дискримінаційних вимог в публічних закупівлях Оскарження дискримінаційних вимог в публічних закупівлях
У продовження публікацій щодо захисту інтересів клієнтів Smartsolutions в публічних закупівлях ділим
1-03-2023
Боротьба з піратством-2023: одержано черговий обвинувальний вирок суду Боротьба з піратством-2023: одержано черговий обвинувальний вирок суду
Команда практики Аnti-piracy Smartsolutions активно продовжує захист правовласників у боротьбі з пір
24-02-2023
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone