Шановні читачі, щиро сподіваємось, що ви у безпеці й у вас все добре!

У продовження публікацій щодо захисту інтересів клієнтів Smartsolutions в публічних закупівлях ділимося з вами досвідом щодо допомоги учаснику і постійному нашому Клієнтові в питаннях оскарження умов тендерної документації в одній із закупівель.

Адвокат Smartsolutions Сергій Крутій, проаналізувавши тендерну документацію закупівлі, виявив, що тендерна документація, крім дискримінуючих вимог, містить вимоги, які порушують один з основних принципів публічних закупівель – запобігання корупційним діям і зловживанням. 

У цій конкретній закупівлі цікавим/примітним є те, що замовник, використовуючи пункт 27 Особливостей здійснення публічних закупівель під час воєнного стану (Постанова КМ України від 12.10.2022 № 1178) не оприлюднив повну інформацію про один з параметрів закупівлі, визначивши таку інформацію як місце поставки послуг/товарів, не оприлюднення якої допускається з міркувань безпеки. Разом з цим, замовник в документації передбачив алгоритм встановлення контакту з потенційними учасниками для надання їм повної інформації про закупівлю. При цьому контакт мав бути встановлений вже після оголошення закупівлі, до подання тендерних пропозицій та поза межами електронної системи закупівель, що надавало додаткові можливості для корупційних дій та зловживань. Окрім того, спосіб, передбачений тендерною документацією для надання повної інформації про закупівлю учасникам містив ризик того, що «незручний» замовнику потенційний учасник взагалі не отримає такої інформації і, відповідно, не зможе взяти участь у закупівлі.

Враховуючи викладене, прийнято рішення оскаржувати умови тендерної документації до Колегії АМКУ.

Разом з цим замовник, не очікуючи результату розгляду скарги Колегією АМКУ, погодився з вимогами скаржника, викладеними в скарзі, та з власної ініціативи вніс необхідні учаснику зміни до тендерної документації, що свідчить про правомірність вимог Клієнта.

У кінцевому результаті захищено права Клієнта Smartsolutions на участь у закупівлі та мати можливість стати її переможцем.

Smartsolutions вже багато років спеціалізується на рішеннях у правовій, податковій та фінансовій сферах, вирішуючи найскладніші завдання наших клієнтів. Пам’ятайте: якщо ваші права як учасника публічних закупівель порушено захищайте їх до кінця та оскаржуйте неправомірні рішення замовників до Колегії АМКУ, і в цьому вам професійно допоможуть фахівці та адвокати команди Smartsolutions. 

Наразі в Україні триває війна і вся наша країна працює в умовах воєнного стану з певними обмеженнями, в тому числі це стосується і сфери публічних закупівель. Але ми всі впевнені у нашій перемозі над ворогом, яку здобудемо спільними зусиллями, а наша команда й надалі буде захищати ваші права як учасника закупівель. 

Шановні клієнти, Smartsolutions разом із Благодійним фондом «Smart Angel» здійснює збір коштів на потреби Збройних сил України та забезпечення найнеобхіднішим дітей, які постраждали від збройної агресії рф проти України. Підтримати наш проект можна за посиланням. 

Бажаємо здоров’я і перемоги над ворогом! Слава Україні!

Контактна особа
Сергій Крутій
Сергій Крутій
Адвокат
Дізнатися більше
Рішення
Публічні закупівлі
Захист бізнесу та активів
Захист активів
Останні публікації
Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі
Розглянули детальніше нові пункти в законі, які повинні полегшити становище деяких власників знищено
17-02-2023
Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році
Адвокат Віталій Волошин розповів про пороги у 2023 році для притягнення до кримінальної відповідальн
25-01-2023
Придбання зброї під час війни Придбання зброї під час війни
Питання права володіння громадян зброєю було актуальним завжди. А у військовий час ця актуальність с
11-11-2022
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone