Минулого тижня окружний адміністративний суд одного з регіонів України виніс рішення за позовом державного органу в сфері захисту навколишнього природного середовища  про заборону господарської діяльності Клієнта Smartsolutions – підприємства з сектору відновлювальної енергетики.

Контролюючий орган вимагав від суб’єкта господарювання наново розробити проект оцінки впливу на навколишнє середовище діяльності з проведенням відповідних державних екологічних експертиз та отримати висновок впливу на довкілля.

Позивача не зупинив той факт, що компанія ще у далекому 2016 році до вводу в експлуатацію установки з виробництва електроенергії розробила проект з розділом оцінки впливу на навколишнє середовище і успішно ввела установку в експлуатацію, яка згідно із законодавством не становить підвищеної екологічної небезпеки та не підлягає екологічній експертизі. Не вплинуло на рішення захисників довкілля вимагати заборону діяльності компанії і те, що в принципі економічний та екологічний ефект від експлуатації установки, яка для виробництва електроенергії використовує звалищний біогаз, полягає у покращенні екологічної ситуації в районі її розташування (зменшує викиди шкідливих складових біогазу в атмосферне повітря, знижує неприємний запах та рівень виникнення пожеж, забезпечує екологічне безпечне поводження з побутовими відходами).

Відмітимо, що відповідач дізнався про ризик заборони своєї господарської діяльності завдяки щоденному моніторингу адвокатами Smartsolutions відомостей про своїх клієнтів в юридичних інформаційних ресурсах вже на етапі відкриття провадження в адміністративній справі, оскільки «екологи» не вважали за потрібне провести перевірку суб’єкта господарювання, а обмежилися тільки перевіркою комунального підприємства, яке обслуговує полігон твердих побутових відходів, проте заборонити вирішили все ж таки господарську діяльність суб’єкта з приватного сектору економіки.

Завдяки успішній стратегії захисту, розробленій у тісній співпраці з керівництвом, юридичною та технічною службою Клієнта, суд майже на рік зупинив провадження у справі, що надало Клієнту можливість безперешкодно здійснювати свою господарську діяльність та підготувати необхідну доказову базу, завдяки якій під час розгляду справи по суті суд повністю став на бік Клієнта та повністю відмовив контролюючому органу у задоволенні його позовних вимог.

Відповідача по справі представляв адвокат нашої групи – Сергій Крутій.

Принагідно повідомляємо, що Smartsolutions разом із Благодійним фондом «Smart Angel» здійснює збір коштів на потреби Збройних сил України та забезпечення найнеобхіднішим дітей, які постраждали від збройної агресії рф проти України. Підтримати наш проект можна за посиланням.

Бажаємо здоров’я і перемоги над ворогом! Слава Україні!

Контактна особа
Сергій Крутій
Сергій Крутій
Адвокат
Дізнатися більше
Рішення
Судовий захист та арбітраж
Останні публікації
Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році
Адвокат Віталій Волошин розповів про пороги у 2023 році для притягнення до кримінальної відповідальн
25-01-2023
Придбання зброї під час війни Придбання зброї під час війни
Питання права володіння громадян зброєю було актуальним завжди. А у військовий час ця актуальність с
11-11-2022
Працевлаштування іноземців: що змінилось у жовтні 2022 Працевлаштування іноземців: що змінилось у жовтні 2022
Набула чинності нова редакція Закону України «Про зайнятість населення». Юристи Smartsolutions поясн
4-11-2022
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone