Шановні читачі, щиро сподіваємось, що ви у безпеці й у вас все добре!

У продовження публікацій щодо захисту інтересів клієнтів Smartsolutions в публічних закупівлях ділимося з вами досвідом щодо допомоги учаснику і постійному нашому клієнтові в питаннях оскарження умов тендерної документації в одній із закупівель.

У цій конкретній закупівлі адвокатом Smartsolutions Сергієм Крутієм проаналізовано тендерну документацію та виявлено в ній дискримінуючі вимоги в частині визначення кваліфікаційних вимог до учасників та їх документального підтвердження. Здійснено аналіз кваліфікаційних вимог до учасників в частині того, наскільки їх виконання є обов’язковою умовою, необхідною для надання послуг замовнику за предметом закупівлі, проаналізовано кількість суб’єктів ринку, які відповідатимуть кваліфікаційним вимогам замовника.

У результаті встановлено, що застосування подібних кваліфікаційних вимог є обов’язковим тільки в певній вузькоспеціалізованій сфері діяльності, до якої замовник і, відповідно, предмет закупівлі, не мають відношення. Також виявлено, що таким специфічним вимогам відповідатиме тільки один суб’єкт господарювання в нашій країні, який має можливість надавати послуги на сегменті ринку, охопленим предметом закупівлі.

Відтак адвокатом Smartsolutions Сергієм Крутієм було підготовлено відповідну скаргу Колегії АМКУ, вимоги якої були задоволені. 

Принагідно слід зазначити, що у процесі розгляду скарги Колегією АМКУ здійснено ряд запитів третім особам про надання інформації, необхідної для прийняття рішення по скарзі. Отримана на запити інформація підтвердила правомірність вимог Клієнта. 

У кінцевому результаті захищено права клієнта Smartsolutions на участь у закупівлі та мати можливість стати її переможцем.

Учасникам закупівель, які впевнені в тому, що умови закупівлі є дискримінуючими, хотілося б порадити: не нехтуйте своїм правом добиватися захисту своїх прав та оскаржувати умови тендерної документації, незважаючи на те, що чинним законодавством України передбачено, що Замовник визначає спосіб документального підтвердження відповідності учасника встановленим кваліфікаційним критеріям. Як свідчить практика, за наявності правильно обраної стратегії та належної доказової бази Колегія АМКУ переважно стає на бік скаржника.

Smartsolutions вже багато років спеціалізується на рішеннях у правовій, податковій та фінансовій сферах, вирішуючи найскладніші завдання наших клієнтів. Пам’ятайте: якщо ваші права як учасника публічних закупівель порушено захищайте їх до кінця та оскаржуйте неправомірні рішення замовників до Колегії АМКУ, і в цьому вам професійно допоможуть фахівці та адвокати команди Smartsolutions. 

Наразі в Україні триває війна і вся наша країна працює в умовах воєнного стану з певними обмеженнями, в тому числі це стосується і сфери публічних закупівель. Але ми всі впевнені у нашій перемозі над ворогом, яку здобудемо спільними зусиллями, а наша команда й надалі буде захищати ваші права як учасника закупівель. 

Шановні клієнти, Smartsolutions разом із Благодійним фондом «Smart Angel» здійснює збір коштів на потреби Збройних сил України та забезпечення найнеобхіднішим дітей, які постраждали від збройної агресії рф проти України. Підтримати наш проект можна за посиланням. 

Бажаємо здоров’я і перемоги над ворогом! Слава Україні!

Контактна особа
Сергій Крутій
Сергій Крутій
Адвокат
Дізнатися більше
Рішення
Публічні закупівлі
Захист бізнесу та активів
Останні публікації
Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі Анулювання кредитів за знищені будинки та автомобілі
Розглянули детальніше нові пункти в законі, які повинні полегшити становище деяких власників знищено
17-02-2023
Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав: пороги для притягнення у 2023 році
Адвокат Віталій Волошин розповів про пороги у 2023 році для притягнення до кримінальної відповідальн
25-01-2023
Придбання зброї під час війни Придбання зброї під час війни
Питання права володіння громадян зброєю було актуальним завжди. А у військовий час ця актуальність с
11-11-2022
facebook linkedin Viber Telegram WhatsApp mail phone phone